Wat kost een website laten maken?

Vanaf €450 voor één pagina, plus €95 per extra pagina. Vijf pagina's kosten €830, eenmalig en excl. btw. Je betaalt pas als je het ontwerp hebt goedgekeurd.

Bijgewerkt op

  • Geen aanbetaling
  • Eerste ontwerp gratis
  • Geld terug binnen 14 dagen
  • Eén vast aanspreekpunt
Iemand rekent op een rekenmachine aan een bureau

€830voor een site met vijf pagina's, excl. btw

Kort antwoord

Een website laten maken kost bij Website Gereed €450 voor één pagina, plus €95 per extra pagina. Een site met vijf pagina's kost dus €830. Met zelf aanpassen, extra SEO en een jaar hosting betaal je €1.640. Alle prijzen zijn eenmalig en excl. btw, en je betaalt pas als je het ontwerp hebt goedgekeurd.

Ter vergelijking: een freelancer rekent volgens Searchlab €800 tot €3.000 en een webbureau €3.000 tot €12.000. Bekijk het overzicht per type aanbieder.

Prijs-bouwer

Stel je site samen, zie direct de prijs.

5

Jouw indicatie, excl. btw€830

120+
Wat heb je nodig?

Zet aan wat past. Je kunt het later altijd veranderen.

Jouw indicatie

€830

Eenmalig, excl. btw. Hosting daarna €180 per jaar, per jaar opzegbaar. De definitieve prijs staat in je persoonlijke offerte.

  • 5 pagina's€830

We zetten je keuze alvast in het formulier.

Altijd inbegrepen

  • Maatwerk design, geen template
  • Volledig responsive: telefoon, tablet en desktop
  • Copywriting voor je teksten
  • Goede basis voor Google: titels, omschrijvingen en sitemap
  • Snelle hosting met beveiligde verbinding (het slotje)
  • Contactformulier dat spam tegenhoudt
  • Inzicht in je bezoekers en koppeling met Google
  • Uitlegsessie van 1 uur over het beheer
  • 3 maanden support na livegang
  • Eigendom: alle code en content zijn van jou

Niet inbegrepen

  • Foto's en video's (je eigen beeld of stockfoto's)
  • Logo en huisstijl (apart te boeken)
  • Social media of advertenties
  • Webshopkoppeling met een fysieke kassa (kan apart)
  • Maandelijkse contentupdates na de 3 maanden support

Prijsopbouw

Hoe is de prijs van een website opgebouwd?

Je betaalt €450 voor de eerste pagina en €95 voor elke extra pagina, plus alleen de opties die je echt nodig hebt.
Prijsopbouw van een website, excl. btw
OnderdeelPrijs
Website, eerste paginaOntwerp, bouw, teksten en basis-SEO€450
Elke extra pagina€95
Zelf aanpassenTeksten, pagina's en blogs zelf bijwerken€350
WebshopProducten, kassa en voorraad€750
Beter gevondenExtra werk voor Google (SEO)€280
Hosting, eerste jaarJe site online, snel en veilig€180

Voorbeelden

Wat kost een website van 3, 5 of 8 pagina's?

Drie pagina's kosten €640, vijf pagina's €830 en acht pagina's met zelf aanpassen en extra werk voor Google €1.745. Alles eenmalig en excl. btw.
  • Visitekaartje

    Drie pagina's: home, diensten en contact. Voor wie online goed gevonden en vertrouwd wil worden.

    €640

    3 pagina's

  • Kleine bedrijfssite

    Vijf pagina's, bijvoorbeeld home, over ons, diensten, projecten en contact.

    €830

    5 pagina's

  • Mkb-website

    Acht pagina's, zelf teksten en blogs aanpassen en extra werk voor Google.

    €1.745

    8 pagina's + Zelf aanpassen + Beter gevonden

Marktoverzicht

Wat kost een website laten maken in 2026, per type aanbieder?

Zelf bouwen met een websitebouwer kost €10 tot €30 per maand, een freelancer rekent €500 tot €3.000 en een webbureau €3.000 tot €12.000 of meer. Bij Website Gereed kost een site met vijf pagina's €830.
Wat een website kost per type aanbieder, met bron
Type aanbiederEenmaligDaarna
Zelf bouwenMet een websitebouwer zoals Squarespace of WixGeen bouwkostenJe ontwerpt, schrijft en bouwt zelf€10 tot €30 per maandBrandmonks€12 of €17 per maandSquarespace Basic, afhankelijk van hoe je betaalt
FreelancerEen zelfstandige webdesigner€800 tot €3.000Searchlab€500 tot €2.000Stuurlui€0 tot €50 per maandSearchlab
Website GereedMaatwerk met een vaste prijs vooraf€830 voor 5 pagina'sExcl. btw, betalen na goedkeuring van het ontwerp€180 per jaar hostingPer jaar opzegbaar, onderhoud is optioneel
WebbureauEen bureau met een team€3.000 tot €12.000SearchlabMaatwerk vanaf €10.000Stuurlui, bij een klein bureau€50 tot €200 per maandSearchlab

Bronnen, peildatum oktober 2026. De marktbedragen staan zoals de bronnen ze noemen; die vermelden niet altijd of btw is inbegrepen. Onze eigen prijzen zijn excl. btw. Brandmonks noemt per soort website €1.000 tot €3.000 voor een zzp-site of onepager en €3.000 tot €8.000 voor een bedrijfswebsite, excl. btw.

Wat kost een website over drie jaar?

Bij Website Gereed betaal je over drie jaar €1.370 excl. btw: €830 voor een site met vijf pagina's en drie jaar hosting van €180.

Een websitebouwer is over drie jaar goedkoper, als je de tijd hebt om zelf te ontwerpen, te schrijven en te bouwen. Je domeinnaam en optioneel onderhoud zijn in geen van beide meegerekend.

  • Website Gereed

    5 pagina's, ontwerp, teksten en bouw voor je gedaan

    Bouw
    €830
    Hosting, 3 × €180
    €540

    €1.370

    Over 3 jaar, excl. btw

  • Squarespace Basic

    Websitebouwer, je ontwerpt, schrijft en bouwt zelf

    36 × €12 per maand
    €432
    36 × €17 per maand
    €612

    €432 tot €612

    Over 3 jaar, afhankelijk van hoe je betaalt. Squarespace vermeldt niet of btw is inbegrepen.

Prijsfactoren

Wat bepaalt de prijs van een website?

  • Het aantal pagina's: elke pagina wordt ontworpen, geschreven en gebouwd
  • Zelf teksten en blogs bijwerken met een CMS
  • Online verkopen met een webshop
  • Koppelingen met andere systemen
  • Meerdere talen
  • Een overstap van een bestaande website of webshop
Iemand maakt aantekeningen naast een laptop

Na de livegang

Wat zijn de jaarlijkse kosten na de livegang?

Na de livegang betaal je €180 per jaar voor hosting, plus je domeinnaam. Onderhoud is optioneel. De bouw betaal je één keer en de vaste kosten weet je vooraf.

Hosting
€180 per jaar, per jaar opzegbaar. Het eerste jaar kun je direct meenemen in je prijs.
Onderhoud
Tussen €180 en €450 per jaar, als je updates en kleine aanpassingen wilt laten doen. Niet verplicht.
Domeinnaam
Staat altijd op jouw naam, bij je eigen registrar of via mij.
Shopify-abonnement
Alleen bij een webshop op Shopify. Dat betaal je rechtstreeks aan Shopify.

Meer hierover lees je bij onderhoud en hosting.

Live werk

Welke websites staan er al live?

Gemaakt voor eigen klanten en voor klanten van bureau Webleaders. Klik door en bekijk ze zelf.
Website van FG Clinic

Huidkliniek · ZoetermeerVia Webleaders

FG Clinic

Een huidkliniek in Zoetermeer met een warme, premium uitstraling. Behandelingen staan helder uitgelegd en een afspraak maken is één klik.

Website van 030 Hypotheken

Hypotheekadvies · IJsselsteinVia Webleaders

030 Hypotheken

Onafhankelijk hypotheekadvies. Een ontwerp dat vertrouwen wekt, met de vijfsterrenreviews prominent in beeld en een gratis kennismaking die je direct plant.

Twee collega's geven elkaar een high five aan een bureau met een laptop

“Een goede website is geen gok.”

Jarno, Website Gereed

Garanties

Het risico ligt bij ons, niet bij jou.

  • Geen aanbetalingJe betaalt pas als je het ontwerp hebt goedgekeurd.
  • Eerste ontwerp gratisNiet blij mee? Dan kost het je niets.
  • Geld terugNiet tevreden binnen 14 dagen na oplevering? Een mailtje is genoeg.
  • 30 dagen aanpassingenNa de livegang schaven we nog een maand gratis bij.

Vragen

Vragen over de kosten

JarnoStaat je vraag er niet bij?Mail Jarno
Wat kost een website laten maken?

Bij Website Gereed kost een website €450 voor één pagina en €95 per extra pagina. Een site met vijf pagina's kost €830. Met zelf aanpassen, extra SEO en een jaar hosting kom je uit op €1.640, eenmalig en excl. btw.

Wat kost een website bij een freelancer of een bureau?

Volgens Searchlab (februari 2026) kost een website bij een freelancer €800 tot €3.000 en bij een webbureau €3.000 tot €12.000. Stuurlui (april 2026) noemt €500 tot €2.000 voor een freelancer. Bij Website Gereed kost een site met vijf pagina's €830, excl. btw.

Waarom is het voordeliger dan bij een groot bureau?

Je werkt direct met de persoon die je site ontwerpt en bouwt. Er zitten geen accountmanagers of projectmanagers tussen die je ook betaalt. En omdat ik met moderne techniek werk, gaat het bouwen sneller zonder dat de kwaliteit inlevert.

Zijn er verborgen kosten?

Nee. Je krijgt na het ontwerp een vaste prijs. De enige terugkerende kosten zijn hosting (€180 per jaar, opzegbaar), je domeinnaam en eventueel onderhoud. Dat weet je allemaal vooraf.

Moet ik vooraf betalen?

Nee. Je krijgt eerst een ontwerp. Pas als je dat goedkeurt, start de bouw. Vind je het ontwerp niets, dan kost het je niets.

Wat kost een webshop laten maken?

Een webshop is een website met de webshopmodule van €750. Met vijf pagina's begint een webshop zo bij €1.580. Het aantal producten, koppelingen en een eventuele overstap bepalen de definitieve prijs.

Wat kost het onderhoud van een website?

Hosting kost €180 per jaar. Onderhoud kost tussen €180 en €450 per jaar, afhankelijk van hoeveel je laat aanpassen. Beide zijn per jaar opzegbaar.

Drie handen proosten met een kop koffie

Contact

Bakkie doen?

Even sparren over je idee, online of op locatie. Zonder verkooppraat.

Je spreekt JarnoReactie binnen 24 uur

Vraag je prijsindicatie aan

Je hoort binnen 24 uur persoonlijk van Jarno. Vrijblijvend en zonder aanbetaling.

Wat heb je nodig?optioneel
  • Geen aanbetaling
  • Geen spam